Matěj Krupčík

Pravidlo 10X

Autor: Grant Cardone

Hodnocení: 4/5

Pokud máte své velké cíle, znásobte je deseti.

Pravidlo 10X odhaluje princip „masivní akce“, díky kterému zjistíte, proč je potřeba k dosažení svých cílů mířit 10X výš než byl původní cíl. 

Se svými cíli se budete dlouho pohybovat na hraně průměrnosti. S tímto pravidlem se ale odpoutáte z průměrnosti a díky „masivní akci“ začnou být vaše výsledky pozoruhodně velké.

 

Vybrané pasáže z knihy

Nehledě na to, co chcete dělat, čím chcete být – ať je to zhubnout 5 kilo, napsat knihu a nebo se stát milionářem – vaše touha dosáhnout těchto cílů je neuvěřitelně důležitou součástí jejich dosažení. Každý z těchto cílů je zásadní pro vaše přežití v budoucnosti – protože ukazuje, co je váš potenciál. Nehledě na cíl, jehož toužíte dosáhnout, bude nutné, abyste mysleli jinak, přijali svůj nekompromisně velký stupeň oddanosti, a podávali výkon desetinásobně větší, než si myslíte, že je nutný.

Průměrný student, průměrné manželství, průměrné peníze, průměrný produkt, průměrné tělo… „Kdo skutečně touží po průměru?“ Představte si, že ty produkty, které si všichni tak toužíme koupit, by ve své reklamní kampani používaly slovo „průměrný“: Tento v podstatě průměrný produkt, který můžete mít za průměrnou cenu, podává průměrné výsledky.“ Kdo by si takový výrobek koupil? Lidé rozhodně nešílí, aby si našli průměrný výrobek a za něj zaplatili.

Když toho začnete dělat dost, nebude dlouho trvat, než vás začnou soudit lidé, kteří nedělají nic. 

Jediný způsob, jak zvládat kritiku, je očekávat ji jako prvek vašeho receptu na úspěch. Podobně jako strach, je to znak, že děláte správný pohyb správným směrem, získáváte dostatek pozornosti a děláte dostatečný rozruch.

Nesmíte nikdy ve své hlavě či konverzaci zredukovat úspěch na něco, na čem nezáleží; naopak je životně důležitý! Kdokoliv, kdo se snaží snížit důležitost úspěchu pro vaši budoucnost, vzdal už šanci na vlastní úspěch a tráví svůj život snahou přesvědčit ostatní, aby udělali totéž.

DALŠÍ KNIHY