Matěj Krupčík

Nástroje titánů

Autor: Timothy Ferriss

Hodnocení: 4,5/5

Nástroje titánu je Timova čtvrtá kniha, která vznikla na základě rozhovorů se světovými osobnostmi, které hostil ve svém podcastu s názvem „The Tim Ferriss show“. Kniha je v podstatě výtažek nejzajímavějších a nejhodnotnějších myšlenek, rad a nápadů, které mu tyto slavné osobnosti sdělili.  

Kniha se rozděluje do tří částí: Zdraví, Bohatí, Moudří.

V každé části má velké světové ikony, kteří do té kategorie patří.

Kniha je doslova nabitá informacemi, které vás donutí se zamyslet nad některými důležitými životními a pracovními otázkami. 

Může se stát, že vám některé myšlenky doslova otevřou dveře k problémům, které sami momentálně řešíte a kterým nemůžete přijít na kloub. 

Vybrané pasáže z knihy

ZKUS SI SEDNOUT K JINÉMU STOLU

Seth Godin – „Když se pořádně zamyslíš nad životem, většina lidí tráví spoustu času v obraně, v reaktivním režimu. Hrají s kartami, co dostali, místo aby si přisedli k jinému stolu s jinými kartami. Místo aby se snažili změnit podmínky, jsou ochotni se sami neustále nechat měnit. Jedním aspektem toho, co se snažím vyučovat, je: Každý, kdo tohle slyší, ma na víc, než si myslí. Otázkou je, co s tím udělá.“ 

POKUD NEDOKÁŽEŠ PŘIJÍT NA DESET NÁPADŮ, VYMYSLI JICH DVACET

James (Altucher) má ve zvyku poznamenat si každé ráno do malého sešitku deset nápadů. Smyslem tohoto cvičení je posilování „svalů na nápady“ a získání důvěry v kreativitu na vyžádání… Perfekcionismus je NEPŘÍTELEM svalu na nápady.

Derek Sivers – KDYBY VÍC INFORMACÍ ZNAMENALO VĚDĚT, JAK NA TO, BYLI BYCHOM VŠICHNI MILIARDÁŘI S PEKÁČEM BUCHET NA BŘIŠE 

Nezáleží na tom, co víte, ale na tom, co konzistentně děláte. 

Kevin Kelly – KDYŽ DOJDE NA NEJHORŠÍ – SPACÁK A OVESNÁ KAŠE 

„Jedna z mnoha životních dovedností, kterou by se měl člověk naučit, když je ještě relativně mladý, je žít hyperúsporně, minimalisticky jako bludička cestující časem… Dodá ti to odvahu riskovat, protože si vždycky můžeš říct: ,Co nejhoršího se může stát? Že skončím s batohem spacákem a budu se živit ovesnou kaší. A budu v pohodě.

Bj Miller – „NEVĚŘTE VŠEMU, CO SI MYSLÍTE.“

TERAPEUTICKÉ ÚČINKY KOUKÁNÍ NA HVĚZDY

„Když s něčím zápolíte, a je úplně jedno, s čím, koukněte na nebe. Prostě na chvilku rozjímejte s pohledem upřeným na hvězdnou oblohu a uvědomte si, že všichni jsme v té samé chvíli na jedné planetě.

Nástroje titánů

DALŠÍ KNIHY