Matěj Krupčík

Can't hurt me

DOPORUČUJI!

Autor: David Goggins

Hodnocení: 4,5/5

Téměř neuvěřitelný autobiografický příběh člověka, který je právem považovaný za „nejtvrdšího člověka na planetě“.

David měl příšerné dětství. Jeho vlastní otec ho chtěl zabít. Neuměl číst, plavat, byl ustrašený a šikanovaný, ve škole podváděl. V jednu chvíli dokonce vážil 136 Kg. 

Přes to všechno se dokázal dostat na pozici „nejtvrdšího člověka na světě“.   

Jeho bio mluví za vše: 

Vysloužilý člen Navy SEAL. Jako jediný muž v historii dokončil elitní výcvik námořnictva SEAL, Army Ranger a Air Force Tactical Air Controller. Absolvoval více než 60 ultra-maratonů, triatlonů a ultra-triatlonů (včetně těch nejtěžších na světě). V některých vytvořil nové traťové rekordy a v minulosti držel světový rekord v počtu shybů. Zvládl jich 4030 za 17 hodin.

David je živoucím příkladem, že „nic není nemožné“. 

Toto dílo zároveň spadá i pod „self-help“ knihy. David zde popisuje postupy, jak se dostat přes nejtěžší chvíle v životě a jak si pomoct v těch nepříjemných.

Kniha má neuvěřitelnou sílu vás přinutit, přemýšlet o tom, kde jsou naše limity a jestli všechny schopnosti, které si myslíme že máme, nejsou hodně podhodnocené iluze v naší hlavě.

Knihu všem doporučuji!

Vybrané pasáže z knihy

It’s what you tell yourself that matters. The most important conversations you’ll ever have are the ones you’ll have with yourself. You wake up with them, you walk around with them, you go to bed with them, and eventually you act on them. Whether they be good or bad. 

There will be forks in the road, knives in your fucking back, mountains to climb, and we are only capadle of living up to the image we create for ourselves.

Prepare yourself!

We know life can be hard, and yet we feel sorry for ourselves when it isn’t fair.

In this life there are countless trails to self-realization, though most demand intense discipline, so very few take them…but I do know that pain unlocks a secret doorway in the mind. One that leads to both peak performance and beautiful silence.

At first, when you push beyond your percieved capability your mind won’t shut the fuck up about it. It wants you to stop so it sends you into a spin cycle of panic and doubt, which only amplifies your self-torture. But when you persist past that to the point that pain fully saturates the mind, you become single-pointed. Boundaries dissolve and you feel connected to yourself, and to all things, in the depth of your soul.

Cant hurt me - Goggins

DALŠÍ KNIHY