Matěj Krupčík

Vzal jsem si "Limitless" pilulku

Nebyla to konkrétně Limitless NZT-48 

MATĚJ KRUPČÍK

Vzal jsem si “Limitless” pilulku

Znáte film Limitless ve kterém si Eddie Morra (Bradley Cooper) veme pilulku NZT-48 a stane se nepřemožitelným?

Tak tu jsem si nevzal.

Taková zatím neexistuje. (Nejspíš)

Myslím si, že ale existují takové, které byly inspirací pro film Limitless.

Limitless

Zvědavost zvítězila

Moje přirozená a velká zvědavost sehrála své. Všechno co v životě považuji za zajímavé a věci které nějakým způsobem zaujmou moji pozornost, mám potřebu si vyzkoušet. Ostatně všechno v životě patří k objevování a zkoušení. Každý nový zážitek je krok do neznáma. To je podstatou života. Objevovat a získávat zkušenosti. Jenom tím se člověk posouvá dopředu, protože má zkušenosti a zážitky, díky kterým má nový pohled na svět.

Proto se rád se stavím do pozice pokusného králíka. Potřebuji mít osobní zkušenosti, jinak jsou pro mě informace poloviční.

Smart drugs — Nootropika

Existuje kategorie doplňků, které zlepšují kognitivní funkce. Ať už na přírodní bázi nebo syntetické. 

Všechny doplňky z kategorie “smart drugs” zlepšují paměť, pozornost, koncentraci, rychlost myšlení, podporují neuroplasticitu, nebo neuroneogenezi (tvorbu nových nervových buněk)

Mezi nejznámější nootropika se řadí kofein, L-theanin, ženšen, lion’s mane, Huperzine A, ale třeba taky nikotin.

A taky pilulka s názvem…. no říkejme ji prozatím “pilulka P”

Na den nepřemožitelný?

Jistým způsobem ano.

scéna z filmu Limitless

Nestal se ze mě génius, co by hned věděl, co má dělat. Svět nebyl barevnější. Neměl jsem přístup ke všem informacím v mém mozku. Nenapsal jsem knižní bestseller, ani jsem nezboural finanční trhy.

Je to hezká představa, ale nic z toho se (naštěstí) nestalo.

Jedna výrazná věc se stala. 

Byl jsem soustředěný jako nikdy předtím!

Osobně bych to přirovnal ke stavu “Flow”, který občas v životě zažívám.

Pro ty co nejsou obeznámeni s tímto stavem.

“Flow” je stav mysli, kdy je člověk 100% ponořený do činnosti, kterou zrovna vykonává. V této situaci neexistuje čas ani prostor. Nejlepší sportovci, umělci, atd. popisují tento stav jako “chvíle kdy šlo všechno samo”. Člověk nad činností nepřemýšlí a přesto ji vykonává, jak nejlépe dokáže. Často se stává, že při “flow” ztratí pojem o čase. Myslí si, že dělali činnost 20 minut a přitom uplynuly 2–3 hodiny. To je flow.

Přesně k tomuto stavu bych to přirovnal.

Moje soustředěnost byla tak veliká, že mysl neměla možnost létat z jedné myšlenky na druhou. To na co jsem se zrovna soustředil, dostávalo moji 100% pozornost.

Po této zkušenosti mám pocit, že i v normální chvíli když se něčemu věnujeme, tak tomu dáváme max. 70 % skutečné pozornosti. Mysl neustále těká z jedné myšlenky na druhou.

Jak to funguje?

Tato látka funguje jako stimulant pro mozek.(Mezi stimulanty se ale neřadí) Podporuje bdělost a má antioxidační a neuroprotektivní účinky. Přesné mechanismy účinku této látky však nejsou dosud zcela známy. Má se za to, že zvyšuje množství dopaminu v mozku. (neurotransmiter, který nervy používají ke vzájemné komunikaci)

Látka začne působit za cca 1 hodinu a její účinek je až 14 hodin.

Jak to probíhalo?

Za celý den jsem dělal několik činností, ale chci zmínit jen pár, kterých se to opravdu dotklo.

“Pilulku P” jsem si vzal těsně před devátou dopoledne a sedl jsem si k počítači. Naplánoval jsem si den a začal jsem psát článek (ne tento).

Limitless

Nemám nejmenší ponětí jak se to k***a stalo, ale po chvíli psaní se podívám na hodiny a bylo 12:18! Najednou jsem si připadal, že jsem byl doslova v jiném časoprostoru. Ta situace mě natolik překvapila, že jsem nevěděl jestli mám pokračovat nebo jít dělat něco “normálního”.

Malá odbočka  – Tato malá pilulka nenaruší vnímání, chování, motorické funkce ani nepůsobí jakkoliv psychoaktivně. Necítíte se jinak. Nemá žádný nástup (narozdíl třeba od alkoholu). Člověk je střízlivý a schopný normálně fungovat aniž by cítil nějakou odlišnost.

Mezi 13:00 a 16:00 jsem dělal obvyklé činnosti. Šel jsem si nakoupit jídlo, uvařil jsem si, dal pračku a trochu doma uklízel. Nic zásadního se nedělo. Až na to, že jsem si každou činnost jistým způsobem užíval. Všechno bylo najedou “zábavné”. 

Následně jsem šel do posilovny. 

Předpokládal jsem, že v posilovně žádné výrazné změny nebudou. Tato látka neslouží na zvýšení fyzického výkonu. 

Nicméně jsem si zaposiloval, jak už dlouho ne. Opět díky maximálnímu soustředění. 

Bylo hezké sám sebe pozorovat, jak se soustředím pouze na to, co zrovna cvičím. Vnímal jsem při cvičení svaly, jak kdybych byl já tím svalem. Prostě maximální soustředěnost na cvičení. 

Posilku jsem dokončil a byl jsem nadšený. 

Nedělal jsem žádné supertěžké cviky a ani s intenzitou jsem to nepřeháněl. Nicméně jsem se druhý den cítil relativně bolavý. Přisuzuji to aktivnímu zapojení všech svalů a většímu “procítění” cvičení. Svaly tak dostaly větší dávku.

Po zbytek dne už jsem nedělal nic zásadního.

S dlouhotrvajícím účinkem jsem měl obavu, že budu mít problémy s usnutím a spánkem. Nic takového se nestalo. Vyspal jsem se krásně. 

Co je to tedy za limitless pilulku?

Určitě už si říkáte, co to teda je?

Tady vás musím zklamat. Sice jsem nenašel informaci, že by bylo užívání tohoto “léku” zakázané, ale látka jako taková není v legislativou ČR schválená k prodeji.

Nerad bych se tedy dostal do křížku se zákonem. 

Pokud jste obzvlášť zvědaví, s trochu hledání na internetu se dostanete k pravděpodobnému výsledku.

Ve světě nootropik je tato látka v celku známá a říká se, že je často využívaná studenty a hojně užívána mezi zaměstnanci v Silicon Valley.

Závěrem

Toto není návod ani doporučení. Je to pouze článek informativního charakteru. Popisuje mou vlastní zkušenost. 

Všechny experimenty které absolvuji konzultuji s doktorem, kvůli případným negativním efektům. Nikomu nedoporučuji užívání neznámých látek bez předchozí konzultace s lékařem.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Najdete mě i na sociálních sítích

Napsat komentář